alt alt

Відбулась Міжнародна онлайн-конференція 18th COLOSS eConference

07.11.2022

2-3 листопада відбулась Міжнародна онлайн-конференція 18th COLOSS eConference. Участь у заході взяв Олександр Шкробанець – аспірант кафедри Екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Перед головною конференцією відбулися онлайн-семінари, що тривали з 17 по 31 жовтня. Кожен з основних проєктів – “Розробка BEEBOOK”, “Розширення бджільництва” та “Моніторинг втрат бджолиних колоній” – проводив власний онлайн-семінар для зареєстрованих учасників. Окрім цього, кожна з цільових груп COLOSS, включаючи “Кліщ Варроа”, “Харчування бджіл”, “Азійський шершень” та інші, проводила свій власний онлайн-семінар.

Олександр також дистанційно взяв участь у онлайн-семінарі, що відбувся 17 жовтня, в рамках основного проєкту “Моніторинг втрат бджолиних колоній”, керівники якого – Роберт Бродшнайдер та Елісон Грей – обговорили опубліковані статті за останній рік, зміни серед національних координаторів моніторингу, нові країни-учасники моніторингу, стан цьогорічних результатів моніторингу та плани на майбутнє. Роберт також представив економічні збитки від втрати бджолиних колоній. За попередніми результатами, загальні економічні збитки від втрати колоній після зимівлі 2020-2021 років у 37 країнах склали 3,191 мільярда євро.

Україна увійшла до десятки країн з найбільшими збитками – 270 мільйонів євро, тоді як Туреччина зазнала рекордних економічних збитків – 636 мільйонів євро.

Головна конференція COLOSS відбулась 2-3 листопада в онлайн-режимі на платформі Zoom. У конференції взяли участь більше 260 учасників з 56 країн світу, які обговорювали найновіші досягнення та майбутні плани. Учасникам запропонували представити свої наукові роботи із анотаціями та записаними презентаціями, а найкращі з них відбиралися для демонстрації під час конференції.

Одна з таких робіт, яка була підготовлена аспірантом Олександром Шкробанцем під керівництвом професора Марії Федоряк, національного координатора України, мала назву “Loss rates of honey bee colonies after the winter of 2021/22 during the war in Ukraine” і була відібрана Виконавчим комітетом COLOSS для демонстрації на конференції.

Загалом було представлено 37 наукових робіт, з яких 16 пройшли відбір, а інші були доступні для самостійного перегляду. Під час конференції були також представлені звернення президента асоціації Пітера Ноймана з Інституту здоров’я бджіл Бернського університету (Швейцарія), останні досягнення та плани основних проєктів та цільових груп COLOSS, а також проведено загальні збори Генеральної Асамблеї та вибори виконавчого комітету COLOSS на наступні три роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *